Na veletrhu Caravan Salon, který se letos v Düsseldorfu uskuteční od 24. srpna do 2. září, bude mít premiéru sériová podoba obytného vozu postaveného na bázi modelu Volkswagen Crafter s vysokou střechou.

Ačkoliv podrobnosti o voze budou zveřejněny až během zmíněného veletrhu, z nákresů vyplývá, že ve voze bude cestujícícm k dispozici jak kuchyňka, tak i koupelna se záchodem. Spací zóna se nachází v zadní části vozidla.

Také koupelna se záchodem se dovnitř vešlaZdroj: VolkswagenK dispozici bude kuchyňkaZdroj: Volkswagen

Karosérie bude moci být lakována jak jedním, tak i dvěma odstíny barvy. Při konstrukci technici divize Volkswagen Užitkové vozy využili třicetileté zkušenosti s výrobou Volkswagen Transporter verze California. Ten se nyní nabízí již ve své čtvrté generaci. Za tu dobu si jich zákazníci koupili přes sto tisíc kusů a jde tak o nejúspěšnější kempinkový vůz všech dob.

Koncept představený v loňském roce měl délku 6238 milimetrů a výšku 2900 milimetrů. Uvnitř se vzpřímenou hlavou mohli procházet lidé s výškou až 220 centimetrů. Ve výbavě vozu byl i pohon všech kol a vzduchové odpružení.