Od 1. listopadu přebírá pozici šéfdesignera Hyundai Motor Group slavný automobilový designér Luc Donckerwolke. Střídá na pozici Petera Schryera, který stojí za posledními korejskými modely. Schreyer však i nadále zůstává u značky jako externí poradce.

Před tím, než Donckerwolke nastoupil do jihokorejské korejské automobilky, udělal si výborné jméno u koncernu Volkswagen, kde začal působit už v roce 1992. Mezi roky 1994-1996 pracoval pro škodovku a jeho rukopis nesou první generace modelů Octavia a Fabia.

Z České republiky se následně přemístil do Německa, kde pracoval pro Audi. V jeho službách se podepsal pod Audi A4 a průkopnické Audi A2. Belgický designér v roce 1998 přešel k Lamborghini a modely Maurcielago a Galardo nastartoval jeho mimořádný rozpuk, který trvá dodnes. Společně s Walterem de´Silvou navrhnul překrásný koncept novodobé Miury, o němž si mnozí dodnes myslí, že měl být puštěn do výroby. Waltera de’Silvu následně nahradil u Seatu, kde stvořil předchozí generaci Ibizy. Poslední „koncernovou“ štací byl post šéfdesignera Bentley.

S korejským výrobcem je Luc Donckerwolke spjatý od orku 2015 a jeho novou rolí bude dohlížet na kompletní globální design Hyundai Motor Group a bude mít rozhodující slovo u všech budoucích modelů Hyundai, Kia a Genesis.

V galerii se můžte pohlédnou všechny stěžejní vozy, které Donckerwolke navrhl před angažmá u Hyundai Motor Group.