Cesta za snem je tématem snímků obsaženým v novém vydání kalendáře Pirelli. Fotograf Albert Watson si před objektiv postavil modelky Gigi Hadid a Laetitiu Casta, baletku Misty Copeland nebo herečku Julii Garner. 

Snímky jsou černobílé i barevné ve formátu 16:9, tedy stejném jako je u políček fimového pásu. Fotograf totiž chěl vytvořit na svých záběrech jakési filmové příběhy čtyř žen. Ve vedlejších rolích však "hrají" i tři muži.

Fotilo se v botanické zahradě v Maimi, a třeba i v jednom striptýzovém klubu. Inspirací byly záběry z filmů z třicátých a čtyřicátých let. Přesto fotografie působí moderně a velká část z nich i velmi sexy.

Svůj kalendář pneumatikářská firma Pirelli vytváří pro své obchodní partnery již od šedesátých let. Od té doby se v něm objevily snímky stovek nejznámějších hereček či modelek. Byla mezi nimi například i česká topmodelka Eva Herzigová.

Kalendář, který dostávají například hlavy států, není možné koupit. Jedinou výjimkou jsou charitativní aukce. Na část ze čtyřiceti snímků, které kalendář obsahuje, se můžete podívat v naší galerii: