Škoda tiskne na speciálním typu 3D tiskárny polotovary pro zdravotnické respirátory a stejně postupují i některé jiné automobilky. Například Mercedes-Benz, který v současné době využívá 3D tiskárny k zhotovení až 150 000 plastových a kovových součástek ročně, dal celou tuto svoji kapacitu k dispozici zástupcům z oboru výroby lékařských zařízení.

Totéž navrhli také představitelé týmů Formule 1, které mají svá sídla na území Velké Británie. Jedná se o ty nejznámější a nejúspěšnější - tedy Mercedes, Red Bull, McLaren nebo Renault. Inženýři závodních stájí jsou navíc schopni pomoci při vývoji dýchacích přístrojů.

Konkrétní kroky již učinila například skupina PSA zahrnující značky Citroën, Peugeot a DS. Ta se spolu s dalšími třemi firmami (Air Liquide, Schneider Electric, Valeo) zapojila do výzvy vyrobit během 50 dnů, tedy do poloviny května, 10 000 respirátorů.

V továrně v Poissy bude zřízen provoz na výrobu centrálního bloku umělých respirátorů, přičemž při této výrobě budou dodržována zesílená hygienická opatření. Dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny se rovněž přesunou do továrny Air Liquide ve městě Antony, kde se budou podílet na montáži respirátorů.

Své know-how při výrobě plicních ventilátorů nejvíce odtajnila automobilka Seat. Ve své hlavní továrně v Martorellu u Barcelony nejdříve tým vývojových pracovníků připravil třináct prototypů a z nich pak byl vybrán nejvíce slibný model.

Mezi více než osmi desítkami dílů, ze kterých ventilátor Madei in Seat skládá, jsou i dvě klíčové, které normálně slouží v klasických osobních vozech značky. Jsou jimi hřídel z převodovky a hlavně upravený motor z předních stěračů.

Na konci speciálně vytvořené výrobní linky je ventilátor sterilizován. Tato výroba aktuálně v Seatu zaměstnává 150 lidí.