U drahých aut je to jako s luxusní módou. Koupíte si parádní kousek ve vašem oblíbeném butiku a pak doufáte, že už nikoho jiného na ulici ve stejném oblečení nepotkáte. To se vám ale může lehce stát, a to třeba i když vydáte miliony za Ferrari, McLaren nebo Lamborghini. Pokud si ale pořídíte výstřední Kode 0, máte jistotu. Žádné takové na světě totiž už není.

Za retro sci-fi vzhledem tohoto vozu stojí designér Ken Okuyama, který už nakreslil například Ferrari Enzo nebo Ferrari P4/5 Před nedávnem také ukazoval velmi nápaditý vůz Kode 57. Kode 0, o kterém je řeč dnes, předvedl loni na výstavě v Pebble Beach a auto zazářilo i v pořadu Jay Leno's Garage. Teď je kupodivu na prodej za blíže nespecifikovanou částku.

Okuayma se při navrhování Kode 0 prý inspiroval legendárními super auty sedmdesátých let. Řeč je například o Lancii Stratos Zero, Lamborghini Countach nebo Ferrari Moduro. Jejich ostré linky jsou patrné i na tomto relativně novém voze. Kolemjdoucí ale nejvíc fascinuje, jak se leskne.

Kode 0 má dokonce lepší parametry než Lamborghini Aventador, na kterém je založeno. Je to díky hmotnosti, která klesla z 1852 na 1550 kg. Okuyama totiž nechal odstranit pohon všech kol a tak síla z dvanáctiválcového motoru proudí přes sedmistupňovou převodovku ISR čistě na zadní kola. Auto překoná stovku za 2,9 sekundy.

Výstřední Kode 0 si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.