Policisté v různých částech republiky před nedávnem obdrželi jedenáct malých elektromobilů BMW i3, které byly strážníkům zapůjčeny na půlroční testování. Díky nim se má zjistit, jak by ve službě obstály právě tyto typy vozidel.

Ve středu odpoledne má flotilu "bavoráků" rozšířit další kousek, tentokrát ale nepůjde o i3. Má jít o zajímavější a především rychlejší automobil. Podle společnosti BMW Group Česká republika, českého zastoupení značky v tuzemsku, půjde o "velmi netradiční vůz", který "bude patřit k těm nejrychlejším ve službách Policie ČR a nemá v českých poměrech obdoby".

Čtěte také: Legenda jménem Nürburgring. Zelené peklo vzniklo před 90 lety, fascinuje dodnes

Je velice pravděpodobné, že BMW policistům zapůjčí sportovní hybrid i8. Pokud se tak stane, půjde o nejrychlejší vůz v české policejní flotile.

BMW i8 zvládne zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,4 vteřiny a maximální rychlost je limitována na 250 km/h.

U strážníků v Dubaji nebo v Austrálii nejde o nic tak zvláštního, vidět však nízký dvoudveřový sporťák v barvách domácí policie, to by bylo v našich končinách neobvyklé.

Doteď ovšem nebylo zcela potvrzeno, že půjde právě o tento hybridní model. Je to ale velmi pravděpodobné, jelikož už při předávání vozů i3 vedení BMW zmínilo, že by v budoucnu rádo nabídlo strážníkům i sportovní i8.

Čtěte také: Volkswagen chystá spoustu nových SUV. Jejich nabídku rozšíří na 19 modelů

V současnosti můžeme za nejrychlejší vozy české policie počítat doprovodné vozy Audi S6 či auta dálniční policie, šestiválcové Volkswageny Passat a Škody Superb.

Více informací bychom se měli dozvědět 10. května. Ať už půjde o jakýkoliv model z nabídky BMW, vůz bude znova zapůjčen k několikaměsíčnímu testování a policistům zřejmě nezůstane napořád.