K nehodě došlo 10. června při natáčení druhé série pořadu The Grand Tour ve švýcarských Alpách poblíž města St. Gallen během doprovodného programu závodu do vrchu. Hammond přitom řídil elektrický hypersport Rimac Concept One o výkonu 1224 koní, před jednou zatáčkou ale nad vozem ztratil kontrolu, auto opustilo silnici a začalo hořet.

Moderátor naštěstí Rimac stihl včas opustit. I proto to odneslo "jen" koleno. Hammond si tedy "poležel" několik dní ve švýcarské nemocnici a podrobil se operaci, při níž mu bylo koleno "sešroubováno".

Přestože se bouračka stala "jen" během doprovodného programu, švýcarská organizace Auto Sport Schweiz, která dohlíží na tamní motorsport, došla k závěru, že akce nesplňovala pravidla Mezinárodní automobilové federace (FIA) a že nehoda nebyla "v souladu se zájmy motoristického sportu".

Pořadatelé proto dostali pokutu ve výši pěti tisíc švýcarských franků, což je v přepočtu asi 114 tisíc korun. Ředitel závodu a tři komisaři navíc na šest měsíců přišli o svoje sportovní licence.