8. února zamíří v Paříži do dražby vůbec jediná 911 R, která byla prodána jako nová na území Francie. Její první majitel se navíc při konfiguraci vozu docela vyřádil a výsledkem je krásná a vkusná 911, postavená jako pocta závodní legendě Stevu McQueenovi.

Zevnějšek halí šedá barva Slate Grey, doplněná o světlé pruhy a žluté nápisy na spodku dveří. Uvnitř se mimo karbonových sedadel a plakety označující 967. kus z 991, nachází citát samotného McQueena: „Závodění je život. Všechno, co se stane předtím a potom, je jenom čekání."

Každý správný nadšenec ví, co je pod zadní kapotou 911 R, nicméně opakování je matka moudrosti. Nachází se zde čtyřlitrový plochý šestiválec s atmosférickým plněním, jehož výkon činí 500 koní. Zajímavostí verze R je jeho spárování výhradně s manuální šestistupňovou převodovkou. Mnohá odlehčení po celém autě mají za následek, že auto váží jen 1370 kilogramů.

Jaká je předpokládaná cena této speciální 911 R, to aukční síň RM Sotheby's bohužel neuvedla. Nicméně na internetu lze najít "obyčejné" 911 R, za něž majitelé žádají sumy přesahující půl milionu eur, tedy asi 13,5 milionu korun.

Už teď je každopádně jisté, že čtvrtina celkové částky zamíří na dobrou věc, a sice na výzkum léčby dětské rakoviny.