Porsche se oficiálně připojilo k automobilkám, které do budoucna nepočítají se vznětovými motory. Minulý týden se objevily informace, že do roku 2022 chce kromě 911 elektrifikovat všechny svoje modelové řady a podle oficiální tiskové zprávy o ukončení vznětových motorizací to vypadá jako pravda.

Důvodem je stále větší poptávka po elektrických vozidlech. Pokud však úplně nevěříte tiskovému oddělení Porsche a do problematiky vidíte, na vině je především kauza Dieselgate, která odhalila, že vznětové motory brzy nebudou schopné plnit stále se zpřísňující normy, které někdo vymýšlí od stolu.

Porsche kvůli tomu bude muset sáhnout opravdu hluboko do kapsy, jmenovitě pro 6 miliard eur! Tak vysoké náklady se musí pochopitelně před dozorčí radou obhájit a výrobce uvádí, že model Panamera je v Evropě z 63 % prodáván jako hybrid. Zároveň prodeje vznětových Porsche v roce 2017 činily pouze 12 procent.

Generální ředitel automobilky Oliver Blume rozhodnutí podpořil emotivním vyjádřením o tom, jak je Porsche tradiční sportovní značkou, u které vznětové motory hrály vždy až druhé housle. Nicméně o zákazníky se vznětovými motory se Porsche bude starat tak, jak si majitelé těchto prémiových vozů zaslouží…