Porsche se oficiálně připojilo k automobilkám, které do budoucna nepočítají se vznětovými motory. Minulý týden se objevily informace, že do roku 2022 chce kromě 911 elektrifikovat všechny svoje modelové řady a podle oficiální tiskové zprávy o ukončení vznětových motorizací to vypadá jako pravda.

Důvodem je stále větší poptávka po elektrických vozidlech. Pokud však úplně nevěříte tiskovému oddělení Porsche a do problematiky vidíte, na vině je především kauza Dieselgate, která odhalila, že vznětové motory brzy nebudou schopné plnit stále se zpřísňující normy, které někdo vymýšlí od stolu.

Porsche má údajně v plánu elektrifikovat všechny své modely kromě 911

Porsche kvůli tomu bude muset sáhnout opravdu hluboko do kapsy, jmenovitě pro 6 miliard eur! Tak vysoké náklady se musí pochopitelně před dozorčí radou obhájit a výrobce uvádí, že model Panamera je v Evropě z 63 % prodáván jako hybrid. Zároveň prodeje vznětových Porsche v roce 2017 činily pouze 12 procent.

Generální ředitel automobilky Oliver Blume rozhodnutí podpořil emotivním vyjádřením o tom, jak je Porsche tradiční sportovní značkou, u které vznětové motory hrály vždy až druhé housle. Nicméně o zákazníky se vznětovými motory se Porsche bude starat tak, jak si majitelé těchto prémiových vozů zaslouží…