Jedná se přitom o globální krok, který zasáhne nabídku vozů Porsche po celém světě. Hybridní systémy jsou jednoduše na vzestupu a naftové motory německá značka stejně v současnosti nabízela jen u dvou modelů.

Přesněji tak už nebudou dieselové jednotky k dostání u Macanu a Panamery, přičemž pod kapotou nového Cayenne se tento druh motorizace ani nestačil dostat do prodeje. Motory tak Porsche přestane nabízet, a poslední naftové modely se budou jen doprodávat. Poté už se značka k naftě pravděpodobně vracet nebude.

Takhle by mohla vypadat Škoda Fabia RS.
Takhle by mohla vypadat omlazená Škoda Fabia v rychlém provedení RS. Ale nebude

Podle všeho by bylo pro Porsche jednoduše příliš nákladné upravovat existující naftové motory, aby splňovaly poslední emisní normy. Hledět pak musíme i na nejistou budoucnost těchto motorů, když města chtějí čím dál silněji omezovat vjezd dieselových aut do svých center.

Z dlouhodobého hlediska tak má být pro Porsche výhodnější zaměřit se na hybridní technologie a elektrifikaci celkově. Tyto kroky přitom můžeme v nabídce vidět už nyní, a to řadou hybridních variant u větších modelů či očekávaným elektromobilem s prozatimním názvem Mission-E.

Dřívější plány Porsche navíc mluvily o budoucnosti hybridních systémů u takřka každého modelu značky včetně ikonické 911.

Peugeot 508.
Nový Peugeot 508 se ukazuje na uniklých fotkách. Změnil se docela zásadně

„Dieselové motory hrály u Porsche vždy menší roli. Porsche si své naftové motory nevyvíjí ani nevyrábí a současná poptávka po těchto motorech neustále klesá, zatímco zájem o hybridní a benzinové modely roste výrazně,“ komentovala rozhodnutí automobilka.