Porsche vyrobilo 911 Turbo z kostek Lega. Ovšem v životní velikosti

Německá automobilka se rozhodla na svou novou stavebnici Lego upozornit hodně zajímavým způsobem. Před své muzeum ve Stuttgartu postavila 911 Turbo, která je vytvořena z kostek Lega. V životní velikosti.

Porsche 911 Turbo z Lego kostek v životní velikosti.
Zdroj: Porsche

Jestliže však mluvíme o životní velikosti, nemyslíme tím model auta postavený z klasických malých kostiček Lega, ale o vtipně vypadající stavebnici, u níž byly zvětšeny i samotné kostky. Porsche jednoduše zvětšilo svůj Lego modýlek do obdobných rozměrů jako u původní 911 Turbo ze 70. let.

Právě staré Turbo a rovněž novější závoďák 911 RSR jsou dohromady součástí nové stavebnice Speed Champions, která se dostala na trh. V setu je kromě autíček i trojice klasických postaviček a dokonce boxová zídka s časomírou. Na prodej už ji najdete rovněž u českých prodejců. Cena se pohybuje okolo 1000 korun.

Obří Lego model je v současné době vystaven u vchodu do muzea Porsche ve Stuttgartu, kde bude pobývat do 19. května. Poté se objeví i na dalších akcích sponzorovaných automobilkou.

Porsche bohužel více zajímavých informací o tomto počinu neuvádí, což je škoda. Nevíme tedy, z kolika kostek je velký model postaven, ani z jakého materiálu kostky jsou. Laminát či opravdu plast, kdo ví… Každopádně jde o zajímavý způsob, jak propagovat vlastní hračky. Caparti budou šílet.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×