Přestože je Range Rover považován za zakladatele kategorie luxusních SUV, už nějakou dobu není na vrcholu sám. Do kategorie se přihlásily také jiné značky, jako Bentley či Rolls-Royce, takže Range Rover musí znovu přijít s něčím novým a neotřelým. Třeba třídveřovou variantou svého největšího modelu, kterou výrobce napěchoval veškerou dostupnou výbavou.

Na interiéru pracovali lidé z divize SVO (Special Vehicle Operations) a i na standardy Range Roveru šlo o mimořádně kvalitní a luxusně pojatý interiér. Bohužel Land Rover Jaguar má momentálně velké finanční problémy, takže projekt třídveřového Range Roveru byl s okamžitou platností zastaven.

Původně mělo jít o limitovanou sérii 999 kusů, kterou si výrobce cenil na závratných 295 995 liber, což v přepočtu na koruny je téměř devět milionů! Vyčleněné peníze výrobce použije na vývoj zcela nové generace, která by měla dorazit už v roce 2021. Zákulisní informace tvrdí, že půjde o výrazně lehčí model, než je ten stávající, který s náležitou výbavou váží přes 2,6 tuny. To je téměř o 200 kg více, než dvanáctiválcová Bentayga.

Na třídveřový Range Rover SV Coupé, který byl představen na loňském autosalonu v Ženevě, se můžete podrobně podívat v naší galerii.