Strhaný vzhled, přerostlé vlasy s dredy, tetování na obou rukách a plandavé oblečení, které vypadá, jako by ho někdo nosil už před 30 lety. To vše je pevně spjato s Magnusem Walkerem, kterého byste rozhodně netipovali na majitele významné renovační dílny, vlastní značky s oblečením a na člověka, podle jehož aut vytvořil výrobce hraček Mattel speciální edici Hot Wheels.

První kontakt s Porsche přišel v deseti letech

Psal se rok 1977, Magnusovi Walkerovi, který tehdy žil v rodném Sheffieldu v Anglii, bylo deset let, když ho jeho otec vzal na výstavu aut v Earl's Court, kde samozřejmě nechyběl stánek Porsche. A tam ji spatřil. Porsche 911 v bojovém zbarvení Martini, jehož křídlo se tyčilo do úrovně Magnusovi hlavy a plaketa na zádi hrdě nesla nápis „Turbo".

To byl ten moment, kdy přišel kluk z Sheffieldu do styku se svojí osudovou láskou.

Desetiletého Magnuse zaujala 911 dokonce natolik, že napsal dopis vedení Porsche, ve kterém žádal o práci. Německá značka na dopis nadšeného klučiny dokonce zareagovala a doporučila mu, aby to zkusil znovu za pár let. I toto drobné propojení, kdy se někdo v Porsche rozhodl odpovědět na dopis malého fanouška, znamenalo v danou chvíli mnoho.

Gazela BMW B5.
Československá Gazela byla „erko“ s motorem BMW. A taky trochu Porsche 911

Bohužel následující léta se pro Walkera nevyvíjela právě nejlépe a dospívající Angličan rozhodně nevypadal, že by měl jednou vlastnit obdivovanou sbírku Porsche. V sedmnácti letech definitivně a nadobro opustil školu, což jej zanechalo v Británii osmdesátých let bez vzdělání a práce. Tento zlom měl za následek mimo jiné objevení tvrdého rocku a ještě tvrdšího alkoholu. Na nic jiného prý v té době nevydělával.

Stálou práci však ne a ne najít. Podle svých slov i kvůli dlouhým vlasům.

Naštěstí však Walker objevil ještě jednu věc, a sice americkou popovou kulturu. Ikonické seriály jako Starsky and Hutch malovaly Spojené státy do podoby ráje rychlých aut a žen v bikinách, takže když se Magnusovi naskytla příležitost vyjet do USA na brigádu, neváhal ani sekundu. Jeho práce v Detroitu mu však nevydržela dlouho, a tak se mladý Walker opět ocitl bez peněz a bez práce. Akorát se přesunul do Los Angeles.

Nový život odstartovaly levné kalhoty

Jednou ale dostal Magnus nápad. Šel a v krámě si za deset dolarů koupil obyčejné levné kalhoty z PVC s aligátořím vzorem. Jenže mu úplně neseděly, tak vzal šicí výbavičku a trochu si je upravil. A když pak jednoho dne navštívil jistý rockový obchod člena skupiny Faster Pussycat, právě majitele krámu se aligátoří kalhoty zalíbily. Magnuse se rovnou zeptal, kolik by za ně chtěl. Walker odvětil 25 dolarů… Vlastník krámu s oblečením si objednal osmery.

Walker si tímto jedním obchodem vydělal víc než po týdenní práci v Sheffieldu.

Ruf BTR z roku 1983 s přeplňovaným šestiválcem 3,4 litru.
Ruf: Tři písmena, která byste měli znát. Německý výrobce umí pozoruhodná auta

Nadcházející roky strávil Magnus nákupem, úpravami a opětovným prodejem levného a obyčejného oblečení, ze kterého dělal módní kusy. Jeho krámek ve Venice Beach brzy dostal jméno a tak vznikla značka Serious Clothing, dnes známá po celém světě a nošená celebritami na MTV. Značku nosí třeba Madonna.

Konečně vlastní Porsche

Psal se rok 1992, když si mohl Magnus konečně dovolit koupit vůz svých dětských snů. Carreru z roku 1974 koupil za 12 tisíc dolarů, lehce jí poladil k obrazu svému a vykoledoval si s ní celou řadu pokut. Už tady se také probudila vášeň k charakteristickému tuningu, kdy Walker z 911, která vypadá navenek víceméně sériově, postaví „hot rod, závoďák použitelný na silnici".

Tímto způsobem vzniklo třeba ikonické Porsche 911 277, což je model 911 T z roku 1971 ve specifickém zbarvení.

Magnus Walker a jeho Porsche 911 '277'.Zdroj: Facebook/Magnus Walker

Podnikání nabralo na obrátkách a Walker se v roce 2000 přestěhoval se svou ženou do starého skladiště, ze kterého udělal manufakturu na svoje oblečení a doplňky. Původně to bylo nehostinné a nehezké místo, ale nový majitel měl zkrátka dobrý pocit v žaludku, že všechno bude OK. Což taky bylo.

Mimochodem, vnitřní pocit údajně doprovází Magnuse celý život a on na něj nedá dopustit. Risk se v tomto případě vyplatil a ve skladištních prostorách začali lokální producenti natáčet videoklipy. Tak se objevil další zdroj peněz, které mohl Walker využít na naplnění snu, tedy na sestavení ultimativní sbírky 911 z rané éry.

Jon Olsson a jeho hračky.
Lyžuje, točí videa a miluje drahá auta se zahrádkou. Víte, kdo je Jon Olsson?

Walker kromě toho prodal všechna svoje auta, která nebyla Porsche (vlastnil například Ford Mustang, Jaguar E-Type nebo Ferrari 308 GTB), a sen si začal plnit.