Celebritou…

Excentrického muže s dlouhými vlasy, jehož garáž okupovala celá řada úchvatných a zajímavě upravených 911, si brzy začali všímat mnozí nadšenci. Dílna s hromadou aut a dílů nakonec v roce 2012 přilákala i filmaře Tamira Moscovicice. Ten Magnusovi navrhl, že o něm a jeho autech natočí krátký dokumentární film.

Pocit v břiše tento nápad schváli,l a tak vznikl půlhodinový snímek Urban Outlaw, který se objevil na YouTube a následně na filmovém festivalu Sundance.

Kdo Magnuse a jeho sbírku do té doby neznal, ten už byl v obraze. Walker otevřel svůj příběh a svojí garáž celému světu. Náhle se mail ani telefon už nezastavily. Magnus se stal středem zájmu, objevil se ve známém pořadu Jay Leno's Garage (Garáž Jaye Lena; Jay Leno je slavný americký moderátor a sběratel aut) a náklonost projevilo i samotné Porsche, které Magnusovi vystřihlo poklonu a pozvalo ho na prohlídku továrny a zázemí značky ve Stuttgartu.

Prototyp Porsche T7.
Porsche už vyrobilo milion 911. Tyhle zajímavosti o ikonickém sporťáku znáte?

Dnes sedmačtyřicetiletý Magnus Walker dál žije v Los Angeles ve svém skladu, dělá to, co miluje a jeho vášeň pro Porsche rozhodně neopadá. Pro velkou část komunity okolo německého sporťáku se stal žijící legendou, která motivuje majitele německých sporťáků k tomu, aby ze svých vozů nedělali těžítka do garáže, ale místo toho „šli ven a jezdili".

… i „vyvrhelem"

Někteří fanoušci aut a nadšenci do "devětsetjedenáctek" ale Walkera neberou. Vadí jim třeba jeho stylizace do pozice jakéhosi vyvrhela nebo i jeho způsob úpravy klasických sporťáků, který v žádném případě nerespektuje nepsaná pravidla renovace Porsche 911.

Na slávě Magnuse Walkera to ale nic nezmění. Tento nepřehlédnutelný muž dnes vlastní více než 10 klasických 911 z let 1964 až 1973. Kromě toho se objevil ve hře Need for Speed a podle jeho sbírky vznikla série autíček Hot Wheels.

O svém příběhu, o Porsche a věcech kolem, mluví Magnus také ve své autobiografické knize „Dirt don't slow you down" (Špína vás nezpomalí), která je dostupná zatím pouze v anglickém originále.

Zdroj: Youtube