Vzpomínáte na překrásné zlaté Porsche 993, které v Zuffenhausenu postavili úplně od znova? Šlo o retro poctu všem sportovním Porsche minulosti, kombinovanou s prvky nejnovějšího modelu Porsche 911 Turbo S Exclusive Series, odkud má Project Gold svou unikátní barvu. Porsche vůz, který má dokonce i svoje nové VIN číslo, byl představen na konci srpna s tím, že bude v podzimních měsících vydražen.

To se také stalo během akce Porsche 70th Anniversary Auction 2018, kde byl Project Gold dražen pod hlavičkou aukčního domu RM Sotheby’s. Za pouhých deset minut bylo k vyvolávací ceně přihozeno 37x a konečná částka se usadila na 2 743 500 eurech! Všechny peníze poputují na účet neziskové nadace Ferry Porsche Foundation.

Project Gold není pouze modernizovaná 993, je to úplně nové auto. Stavba vozu zabrala 18 měsíců a vyžádal si složení zcela nového motoru, který dosahuje výkonu 450 koní. Unikátní 911 je také vybavena pohonem všech kol a manuální převodovkou.

Nový majitel si však Project Gold nejspíše postaví někam do sbírky, protože kvůli hluku a emisím nemá silniční homologaci, takže jediným místem, kde by tohle auto mohlo „protáhnout“ všech svých 450 koní, jsou soukromé závodní okruhy.

V galerii si můžete prohlédnout kopletní galerii z procesu stavby Porsche Turbo S "Project Gold".