Prototyp roadsteru Ford GT se bude dražit. Levný určitě nebude

Na světě existují pouze dva dochované kusy tohoto vozu. Tento je navíc ve skvostném stavu.

27.12.2018 Radek Pecák
Ford GT roadster v aukci
Zdroj: Mecum

V dobré společnosti bude při blížící se dražbě aukčního domu v americkém městě Kissimmee Mecum Ford GT Prototype Roadster.

O nové majitele se tu totiž budou ucházet například i Ferrari La Ferrari kupé či Aperta. Určitě v podobných miliónových sumách se ale bude pohybovat i zmíněný dražený Ford GT Roadster.

Jedná se totiž o závodní prototyp z roku 1965, kterých vzniklo pouze pět. Jeden z nich se dokonce účastnil i slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans, ovšem do cíle se kvůli poruše převodovky už po jedenácti odjetých kolech nedostal.

V roce 1968 byl tento závodní vůz "penzionován" a koupil ho hollywwodský kaskadér Dean Jeffries. V roce 2013 ho pak získala společnost Dana Mecum a díky ní prošel kompletní renovací.

Cena, za kterou bude nabízen, sice nebyla zveřejněna, ale dá se předpokládat, že bude vysoká. Je to totiž v současnosti také jeden z nejranějších existujícících Fordů GT. Tento vůz, jak známo, vznikl natruc Ferrari poté, co slavný Enzo odmítl nabídku Fordu na koupi své společnosti. Ford se tedy rozhodl postavit vlastní závodní vůz a po dvou neúspěšných pokusech v Le Mans nakonec tento závod dokázal opakovaně vyhrát.

27.12.2018 Radek Pecák
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×