Nekompromisní supersport se bude nacházet ve vlastnictví rodinné firmy Auto Kora top s.r.o., která je autorizovaným partnerem českého Fordu už od roku 2007. Jedná se přitom o opravdovou vzácnost, jelikož Ford si potencionální majitele aut vybíral opravdu pečlivě.

„Museli jsme vyplnit obsáhlý dotazník, v němž jsme popisovali svůj vztah k modrému oválu a také uváděli všechny Fordy, které vlastníme, a to dokonce včetně identifikačních čísel VIN. Určitě nám pomohlo, že jsme již řadu let fanoušky a sběrateli vozů této značky. Máme tu například několik zajímavých historických Mustangů včetně varianty Shelby,“ prozradil jednatel společnosti Radomír Kopecký mladší.

České zastoupení automobilky s rodinnou firmou spolupracuje už více než dvacet let, takže se za její žádost o koupi GT přimluvil i generální ředitel Fordu ČR Jan Laube.

Do České republiky by se přitom mělo oficiální cestou dostat v budoucnu ještě jedno GT pro blíže nejmenovaného zájemce. Základní cenovka modelu je v přepočtu asi 10,2 milionu korun.

A jaký vlastně bude další osud prvního Fordu GT v České republice? „Určitě ho každý víkend nebudu prohánět někde po okruhu,“ říká Radomír Kopecký. „Samozřejmě se s ním svezu, ale jinak to auto beru spíše jakou dlouhodobou investici – a také ho využiju v marketingu jako lákadlo pro zákazníky našeho showroomu, na výstavách a podobně,“ dodal.

Jen pro oživení paměti, supersportovní silniční GT vychází ze závodní varianty, která ve své třídě vyhrála v roce 2016 slavný závod 24 hodin Le Mans. Auto se pyšní monokokem z karbonových vláken, integrovaným ocelovým bezpečnostním rámem a hlinikovými strukturami. Přeplňovaný 3,5litrový šestiválec produkuje 650 koní (478 kW) a 745 Nm točivého momentu. Maximální rychlost GT je 347 km/h a z klidu na 100 km/h zrychlí za 2,9 sekundy.