K nehodě došlo dnes ve Švýcarsku, konkrétně při závodu do vrchu v Hembergu, během natáčení druhé série nového pořadu bývalých moderátorů Top Gearu - The Grand Tour. Hammond přitom řídil vzácný chorvatský eletrický supersport Rimac Concept One s výkonem přes 1000 koní.

Co přesně se stalo, zatím nevíme, důvody nehody jsou teprve šetřeny, obrázky, které se objevily na internetu a které zveřejnila i produkce The Grand Tour ale ukazují auto mimo silnici a v plamenech, případně už shořelé.

Moderátoři pořadu The Grand Tour.
Nová řada The Grand Tour bude mít premiéru už v říjnu. Bude drahá a se změnami

Podle informací z britských médií Hammond ztratil nad autem kontrolu, to se náhle převrátilo a krátce po nehodě začalo hořet. To potvrzuje i video, které se objevilo na YouTube.

Zdroj: Youtube

Důležité každopádně je, že se Hammondovi nic vážného nestalo. Po bouračce prý z vozu sám vylezl ještě předtím, než Rimac pohltily plameny. Moderátor byl následně letecky přepraven do nemocnice, kde vyšetření odhalilo zlomenou čéšku v koleni. 

"Byla to největší bouračka, co jsem kdy viděl. A taky ta nejstrašidelnější. Díkybohu ale Richard vypadá, že je ok," komentoval nehodu na Twitteru Hammondův parťák Jeremy Clarkson.

Natáčení druhé řady pořadu The Grand Tour je v plném proudu.
VIDEO: Clarkson a spol. točí druhou řadu The Grand Tour. Zavítali do Chorvatska

Pro Hammonda nejde o první vážnou nehodu. V roce 2006 málem zahynul při nehodě ve speciálu Vampire poháněném proudovým motorem. V rychlosti 463 km/h tehdy došlo k defektu pneumatiky a auto skončilo v saltech. Hammond utrpěl vážné poranění hlavy, které si vyžádalo dlouhou léčbu. Moderátor přiznal, že dodnes trpí nepříjemnými následky.

Zdroj: Youtube

Před třemi měsíci zase Hammond spadl během natáčení pořadu The Grand Tour v Mozambiku z motorky, přičemž utrpěl nespecifikovaná docela vážná zranění.