Postavit nejrychlejší auto na světě není evidentně levnou záležitostí. Odvážný britský projekt Bloodhound zaplavoval internet pravidelnými dávkami technických informací a obrázků. Vše ale může skončit v rovině snů. Firmě totiž chybí v přepočtu tři čtvrtě miliardy korun, aby dotáhla pokus o světový rekord do konce. Proto nyní upadla do konkurzu.

Auto pohání proudový motor Rolls-Royce/Eurojet EJ200, který najdeme ve stíhačce Eurofighter Typhoon. Jaguar zas dodal svůj pětilitrový osmiválec, který funguje jako palivové čerpadlo. Auto se mělo pokusit zapsat do Guinessovy knihy rekordů jako nejrychlejší pozemní vozidlo na světě a zároveň jako první, které prolomilo hranici 1000 mil za hodinu, tedy 1609 km/h.

„I když nejde o nepatrnou částku, je to stále jen zlomek nákladů toho, co například potřebuje tým formule 1, aby skončil na posledním místě,“ řekl správce konkurzu Andrew Sheridan. Projekt Bloodhound podporovaly velké firmy jako Jaguar Land Rover, Rolls-Royce, Geely nebo Rolex. Motory ze stíhačky dodala britská armáda. Zdá se ale, že bude potřeba sehnat ještě další movité sponzory.