Porsche 911 Carrera 3.2 Speedster patří mezi vzácná Porsche z konce osmdesátých let. Vyrábělo se totiž jen od ledna do června roku 1989, tedy před 30 lety. Vzniklo pouze 2104 kusů. Jeden z nich vlastní sběratel aut Volker Schiersch a považte - tahá s ním obytný přívěs!

Vlastníkem se stal jako obvykle, jednoduše si pořídil další Porsche do sbírky. „Bylo to perfektní auto. Stříbrný lak Silver Metallic je rarita, oproti známý barvám Giards Red, Black nebo Grand Prix White. Nejkrásnější věc je pro mě ale zvuk vzduchem chlazeného šestiválcového boxeru. Řídit Speedster je čistá lahoda,“ dojal se pro tiskovou zprávu automobilky Porsche.

Za klenot své sbírky připojil obytný vůz Hymer Eriba Puck z roku 1975. Ten je vyveden v laku Porsche 980 – Silver Metalic. Obytňák tahal už dřív, než si pořídil Speedster. Sloužila mu k tomu klasická 911 Targa. Mimochodem, tažné zařízení není žádná domácí dodělávka, ale jde o originální příslušenství automobilky z Zuffenhausenu.

Schiersch už vyráží jen na kratší výlety. Sestavu Porsche Speedster a karavanu používá nejčastěji, když míří na návštěvu za svými vnoučaty do Düsseldorfu. Možná se ale ještě vydá na delší cestu. „Možná se vydám ještě na jih do Slazburku,“ směje se.