Seat nabízí lidem do měst nejmenší vozidlo - elektrickou koloběžku

Zatím nejmenší dopravní prostředek, který ve své historii Seat nabízel, byl model 600, odvozený ze stejnojmennného Fiatu. Nyní však přichází s něčím ještě daleko menším.

Elektrická koloběžka Seat
Zdroj: Seat

Příští týden na světovém kongresu Smart City Expo představí značka Seat oficiálně model Seat eXS KickScooter. Je to její reakce na současné dopravní kalamity ve městech a snížení zájmu mladých lidí o vlastnictví klasického automobilu.

Projekt je společným dílem se značkou Segway. Díky použití poměrně velkých kol s rozměrem 8 palců je prý, podle tiskové zprávy, jízda na této koloběžce velmi snadná. Maximální rychlost je 25 kilometrů v hodině.

Dojezd na jedno nabití má činit až 45 kilometrů. Navíc se bude nabízet i druhá sada baterií. Už je dokonce známa cena, za jakou se koloběžka začne letos v prosinci prodávat. Jedná se přesně o 599 eur, tedy v přepočtu přibližně patnáct a půl tisíce korun.

Nejprve se dočkají zájemci ve Španělsku, Francii, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Portugalsku. Na ostatních trzích bude prodej zahájen v roce 2019.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×