Problémem zejména této kategorie aut je totiž fakt, že i když auto stojí, některé díly stárnou a je potřeba je měnit pravidelně. Kromě toho nic jako druhovýroba zde neexistuje a kvůli mnohým úkonům nezbyde nic jiného, než poslat vůz do rodného Wokingu k odborníkům z Británie. A to i přesto, že se v USA nachází dvě oficiální servisní střediska.

Bruce Weiner před lety zaplatil za svůj McLaren F1 1,2 milionu dolarů (v přepočtu podle dnešního kurzu 27,3 milionu korun), což je však aktuálně necelá desetina částky, za kterou se F1 prodávají.

Jen u pořízení to však rozhodně nehasne a Weiner si spočítal, že přestože s autem nejezdí, stojí ho ročně provoz F1 kolem neuvěřitelných 50 tisíc dolarů (1,1 milionu korun).

Pneumatiky za 1,1 milionu

Třeba výměna oleje vyjde na 8100 dolarů, tedy na nějakých 185 tisíc korun, a to je jedna z těch levnějších položek. Periodicky se musí měnit také pneumatiky, za které si McLaren řekne 50 000 dolarů (1,1 milionu korun). Samotné gumy sice stojí jen kolem 7000 dolarů (160 tisíc korun), jenže potom je potřeba celá kola dovážit na závodním okruhu. Majitel tak zaplatí pronájem trati, závodního jezdce, mechaniky a veškeré pojištění.

Tou vůbec nejbolestivější položkou je ale výměna speciální palivové nádrže, jejíž životnost je nastavena na pět let. Výměna vychází na 110 000 dolarů (2,5 milionu korun). Oproti tomu je strašlivě předražený originální hasicí přístroj za 800 dolarů (18 tisíc korun) jen zanedbatelnou položkou.

Jiný majitel se pro změnu svěřil, že si nechal svoje auto přestříkat na oranžovou barvu. Tento úkon, opět provedený přímo u McLarenu, vyšel na 250 000 dolarů (5,7 milionu). Tady už se cenově dostáváme do sféry nových supersportovních aut.

Bruce Weiner nakonec před časem svého nenasytného žrouta peněz prodal. Za kolik, to nevíme, ovšem dnes toho lituje. Jak již bylo naznačeno, cena McLarenu F1 vystřelila za posledních pár let do nevídaných hodnot a tak se vozy dnes prodávají za ceny kolem 15 milionů dolarů (342 milionů korun). Kdyby prý Weiner ještě chvíli setrval, mohl si velmi slušně vydělat.