Ve spolupráci s partou filmařů Brainz VR, kteří se zaměřují na tvorbu virtuální reality, vznikla proto projížďka v historickém autě přímo přes historické Hradčany. V rámci několikaminutového videa je kombinován reálný obraz zabírající dobově oblečené herce s výhledem z virtuálního vozu.

Reálný vůz nebyl použit, neboť natáčení s ním se projevilo jako extrémně náročné. Navíc by nebylo technicky možné, aby byl vnitřek vozu zabírán stejně ostře, jako okolní prostředí. Filmaři proto vytvořili speciální vozítko osazené důmyslným stabilizačním mechanismem, který si musel poradit s kočičími hlavami Hradčanského náměstí.

Ani tady navíc trable filmařů nekončily. Samozřejmě nešlo kvůli natáčení uzavřít celé Hradčany a tak bylo potřeba natočit celé video na jeden zátah v čase od rozbřesku do devíti hodin ráno, kdy se po lokaci pohybovalo minimum turistů.

Výsledek lze zhlédnout na YouTube jako 360° video, přičemž kolem dokola se lze otáčet myší, šipkami, či pohybem mobilního telefonu. Pokud navíc někdo vlastní virtuální headset HTC Vive, lze si video stáhnout přímo ve verzi pro něj.