Studie: 10 aut, která nejrychleji ztratí hodnotu. Může to být i více než 70 %

Nové auto většinou není dobrá investice. Nedávná americká studie odhalila 10 vozů, které za pět let nejvíce ztratí svou hodnotu. Překvapením je, že nejhůř na tom není super luxusní limuzína, ale celkem obyčejný elektromobil.

13.10.2018 Jan Markovič
Nissan Leaf
Zdroj: Nissan

Znáte to – když si koupíte nové auto, vteřinu poté, co s ním vyjedete ze showroomu, jste prodělali slušné jmění. Dvojnásob to platí o luxusních vozech, které jsou drahé na pořízení, navíc s celou řadou velmi vysoko naceněných příplatků a s drahým servisem. Americký server iSeeCars.com proto zveřejnil studii, která odhaluje 10 aut, jenž ztratí za pět let provozu nejvíce na hodnotě. Jde o výsledky z amerického trhu s ojetými vozy, ale většina aut se prodává i v Česku. Proto ji lze s odstupem aplikovat i na české prostředí.

Velkým překvapením není, že nejvíce ztrácí na hodnotě luxusní automobily. V top 10 autech nehezkého žebříčku se proto objevují modely od BMW nebo značky Mercedes-Benz. Dobrou investicí není ani top model od Jaguaru.

Nejhůře ale dopadl elektromobil Nissan Leaf. Je to zvláštní, protože toto auto nestojí miliony, jenže veřejnost není stále elektrickým autům nakloněná a velká skepse pak panuje na trhu s ojetými auty do zásuvky. Nissan Leaf proto podle serveru iSeeCars.com spadne za pět let provozu se svou hodnotou o 71,7 procenta. Přeloženo do řeči peněz? Za nový Leaf dáte aktuálně 926 tisíc korun. Za pět let bude mít cenu jen 262 058 korun. Přijdete tedy o více než 660 tisíc korun.

Model Ztráta hodnoty
Chevrolet Impala 66,2 %
Jaguar XJ L 66,4 %
Mercedes-Benz E 67,2 %
BMW 5 67,3 %
BMW 6 68,3 %
Ford Fusion/Mondeo 69,4 %
Mercedes-Benz S 69,9 %
BMW 7 71,1 %
Chevrolet Volt 71,2 %
Nissan Leaf 71,7 %

Zdroj: iSeeCars.com

13.10.2018 Jan Markovič
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×