Značku šampaňského Champagne Carbon možná znáte díky tomu, že si občas neodpustíte lahvinku šumivého alkoholu za zhruba devět tisíc korun. Nebo třeba patříte mezi fanoušky formule 1. Francouzský výrobce je totiž oficiálním dodavatelem šampaňského, které na lidi stříkají jezdci ze stupňů vítězů.

Velmi zajímavá je samotná láhev, která je vyrobena z uhlíkového vlákna, což cenu luxusního moku ještě zvyšuje. Pokud jde o šampaňské jako takové, je to cuvée, tedy kombinace dvou odrůd. V tomto případě 90 procent chardonnay a 10 procent pinot noir. Víno se pěstuje ve stejném regionu Francie, kde sídlí automobilka Bugatti.

Vysoká cena, využití uhlíkového vlákna a možná i dobré sousedské vztahy tak vedly k navázání spolupráce mezi Bugatti a Champagne Carbon. To vyrobilo speciální edici ƎB.01, zřejmě proto, aby bylo co připít při předávání super auta zákazníkovi.

Šéf Bugatti Stephan Winkelmann a šéf Champagne Carbon Alexandre Mea podepsali vzájemnou dohodu drahými pery, projeli se v Bugatti Chiron a pak do mediálního prostoru vypustili tradiční marketingově vznosné věty.

Šampaňské Cuvee Carbon pro Bugatti

„Na křižovatkách tradice a modernity, dokonalosti a technologie, Bugatti nikdy nedělá kompromisy. A totéž platí o našem šampaňském,“ prohlásil Mea. „Hon za dokonalostí je ve středu našich činů. Konstantně nás směruje k tomu, abychom překonávali vlastní limity,“ dodal Winkelmann.

Na zdraví!