Tak co, poznali jste model, který se stal základem tohoto „kočkopsa“? Abychom pravdu řekli, chvilku jsme tápali i my, ovšem dveře a nezaměnitelný A-sloupek prozradily, že tím chudákem je Dino 308 GT4. Podle inzerátu na americkém automobilovém serveru Copart byl vyroben v roce 1975 a má najeto velmi slušných 66 tisíc km. S tím, co je na něm „navěšené“, si už ale úplně jistí nejsme, nicméně vidíme komponenty z 360 Modena a 550 Maranello.

Dino 308 GT4 je model, který Enzo původně odmítal prodávat pod značkou Ferrari, protože mu nepřišlo vhodné do jeho vozů montovat šestiválcové motory. Svolil však, že se mohou nabízet pod samostatnou značkou Dino. Od roku 1976 však model přechází pod značku Ferrari a je nabízen s logem vzpínajícího se koně.

V aukci nabízený kousek to štěstí ještě neměl a jde tedy o model Dino. To ale ještě neznamená, že by ho někdo měl, a promiňte nám ten výraz, takhle šíleně zprasit. Kdo tohle udělá tak slavnému vozu, jehož cena v posledních letech raketovým tempem narůstá?

Úpravcem poničené Dino 308 GT4

Jedinými pozitivy je interiér, který je netknutý, a cena, za kterou se vůz vydražil. Půl milionu korun za Ferrari, jehož originální sourozenci se v průměru prodávají za čtyřnásobek, se zdá být jako skvělá koupě. Ovšem náklady na navrácení vozu do původního stavu budou ohromné. Tak trochu se obáváme, že tohle auto skončí jako dárce orgánů, protože motor stojí zmíněných 500 tisíc Kč. Jen horní uložení tlumičů stojí na ebay.com 15 tisíc Kč.