Na sociální sítí Reddit se objevila fotka zachycující britského majitele staršího Volva V70, který svůj vůz doslova transformoval do podoby tanku.

Lichotivé označení si Volvo napříč svou minulostí vydobylo samozřejmě kvůli své posedlosti odolností a bezpečností posádky uvnitř auta. Tento vlastník prostorného kombi tak původní filozofii rozvedl do absurdna a celé auto z venku upravil.

Karoserie dostala nové pláty znázorňující pancíř, okna dostala na okrajích zatemnění, přibyly mříže na zadních oknech a na spodní část dveří byla na oko připevněna další kola.

Hlavním prvkem je ale určitě falešná věž s kanónem. Ta byla vytvořena z klasického střešního boxu a nejspíš kusu PVC trubky.

Nakonec nesmělo chybět propracované maskování v barvách zelené a černé. Prozatím se bohužel objevily pouze dvě fotky tohoto výtvoru, a tak je těžké usuzovat, zda je Volvo upraveno třeba i uvnitř.

V rámci aerodynamického odporu tato úprava vozu nepochybně uškodila. Na druhou stranu, od kdy se u tanků hledí na aerodynamiku? Navíc, tady jde přece o naprostou recesi a hlavní schopností je nadchnout bizarním tankem okolí.