Na přelomu osmdesátých a devadesátých let se svět automobilů začal opět výrazně proměňovat. Zpětně to dosvědčuje listování v obsáhlém katalogu osobních vozů, který představuje prakticky kompletní světovou produkci v tomto odvětví.

Například jsou v něm uvedeny značky ze zemí bývalého socialistického bloku. Namátkou můžeme jmenovat rumunský Oltcit, východoněmecké automobilky Wartburg či Trabant nebo sovětský Moskvič a z bývalé Jugoslávie pocházející Zastavu.

Stejně jako ony ale časem zaniklo mnoho výrobců působících v kapitalistických zemích západní Evropy. Jednou z těch nejvýznamnějších byl švédský Saab. O jeho historii píšeme v samostatném článku:

Velká část jich pocházela z Velké Británie. Mezi ně patří i výrobce sportovních vozů TVR, u něhož ale stále existuje poměrně vysoká pravděpodobnost, že výroba bude obnovena.

Velká Británie - TVR, Bristol, Jensen, Reliant

Historie TVR se začala psát v roce 1947, kdy ji založil Trevor Wilkinson a písmena ze svého křestního jména použil pro její označení. Prvním vlastním modelem byl v roce 1954 Grantura. Největší sláva přišla v osmdesátých letech. V devadesátých pak nabíjezal modely S2, S2-C, Tuscan, Speed Eight a 400-450.

Letecká továrna Bristol zahájila výrobu osobních automobilů v roce 1947. Nejprve šlo o vozy odvozené z modelu BMW 2 L. V roce 19958 ale představila auto s karosérií od švýcarské firmy Beutler a s motorem Chrysler. V malých sériích vyráběné vozy byly svého času považovány za prestižnější než Rolls-Royce.

Značka Jensen existovala již od roku 1936. Slávu si ovšem vydobyla až v roce 1966, kdy se světu ukázalo kupé Jencsen Interceptor s designem firmy Vignale.  Pod kapotou pracoval osmiválec. Značka poprvé zanikla již na konci sedmdesátých let, ale v osmdesátých byla obnovena.

Ještě o rok starší (založení 1935) byla automobilka Reliant. Nejprve se specializovala na výrobu tříkolových aut, později nabíela i kupé. Na ocelovém rámu byly přimontovány plastové nebo kompozitové díly. Model Scimitar jezdil díky motoru Nissan 1,8.

Itálie - De Tomaso, Innocenti

Značka De Tomaso, kterou založil argentinský závodník a finančník v jedné osobě Alessandro de Tomaso začala s výrobou aut v roce 1959. Sídlo měla v Modeně, v sousedství značek Ferrari a Maserati. Prvním výraznějším modelem byla Vallelunga, následovala Mangusta a poté Pantera. To se v nové generaci dělalo i v roce 1990. V roce 2012 sice automobilka zkrachovala, ale vloni o sobě opět dala slyšet představením supersportu P 72.

Společnost Innocenti původně vyráběla jen skútry, ale pak se začala orientovat i na osobní vozy. Nejprve šlo o licenční výrobu  Austin a Morris Mini, které částečně upravovala. Pak na podvozek tohoto auta nasadila vlastní karosérii. Pro pohon se využívaly japonské agregáty. Existovala rovněž sportovní verze Turbo.

Německo - Bitter, Isdera

Značku Bitter založil závodník Erich Bitter. Začínal jako producent dílů pro přestavbu vozů na rallye, ale nakonec si splnil sen o postavení vlastního auta. Tím prvním bylo kupé Intermeccanica Indra v roce 1971. Vzniklo na bázi modelu Opel Diplomat. Spolupráce s Opelem pokračoval i nadále a dokonce se modely Bitter prodávaly v dealerské síti této značky. V 90. letech nabízela typ SC a různé karosářské verze Bitter Type 3.

Mimořádně atraktivní design karosérie měly modely značky Isdera. Tu si založil bývalý návrhář a konstruktér značky Porsche Eberhard Schulz. Na objednávku vyráběla tři typy sportovních aut. Pro pohon modelu Spyder se využil šestiválcový a pro Imperator osmiválcový agregát. Oba od Mercedesu. Cena těchto aut se pohybovala od 110 do 280 000 tehdejších německých marek.