Faktem je, že naprostá většina 959 opustila továrnu s „výbavou" Komfort. Ta znamenala, že jste do 959 dostali třeba kožené čalounění, samonivelační tlumiče, klimatizaci a pár dalších prvků, které i z vrcholného supersportu udělají snesitelné auto.

Jenže potom tady byla ještě specifikace Sport, pro kterou se v osmdesátých letech rozhodli jen ti největší nadšenci. Na kůži a vánek z klimatizace zapomeňte, 959 Sport má skořepiny s látkovými potahy, klasické a pořádně tuhé tlumiče a místo klimatizace má kompletní závodní rám.

Díky všem těmto rozdílům je verze Sport o nějakých 100 kilogramů lehčí než Komfort, což znamená, že má její plochý, vzduchem chlazený šestiválec méně práce.

Čtěte také: Mercedes 300 SL byl vytažen po čtyřiceti letech z garáže. Nevypadá na to

Tento konkrétní kus už je navíc vybaven paketem pro vyšší výkon, který z původních 450 koní (331 kW) udělal 515 koní (378 kW). Vůz tedy atakuje maximální rychlost kolem 340 km/h a z nuly na sto zrychlí ještě rychleji než standardní model, který to uměl za 3,6 sekundy.

Bílý vůz na obrázcích jde do dražby aukční síně RM Sotheby's a to už 8. února v Paříži. První odhad ceny sahá vskutku astronomicky vysoko. Předpokládá se, že 959 Sport v perfektním nového majitele vyjde na 1,6 až 2,1 milionu dolarů (v přepočtu asi 41 až 54 milionů korun).

Pro nás je navíc zajímavý i první majitel auta. Vůz byl totiž zakoupen nový Vaskem Polakem Jr., což byl syn závodníka a dealera Porsche, který emigroval do Ameriky z bývalého Československa.