Celkem při šesti rychlostních zkouškách během letošního ročníku Tipcars Pražského rallysprintu bude mít možnost navigovat zkušeného závodního pilota jeden čtenář, který se zapojí do naší soutěže a projde úspěšně jejími nástrahami.

První prosincový den pak usedne na horké sedadlo spolujezdce ve speciálu Mitsubishi Evo a bude se snažit přispět k co nejlepšímu umístění v nabitém soutěžním poli.

Soutěže se může zúčastnit každý, komu je nejméně osmnáct let a vlastní řidičské oprávnění skupiny B. Současně bude muset absolvovat zdravotní prohlídku u hlavního lékaře závodu, který potvrdí způsobilost a školení k vydání jednodenní licence spolujezdce.

Letošní Rallysprint bude opět jednodenní soutěží. Dvakrát se pojede klasická rychlostní vložka Zbraslav-Točná a celkem čtyřikrát pak posádky absolvují okruh kolem strahovských stadionů.

V loňském roce zvítězila posádka Jan Dohnal, Michal Ernst, která startovala ve voze Ford Fiesta WRC. I letos se ve startovním poli očekává řada špičkových závodních aut specifikace WRC či R5.