Spoustu vozů, které měly premiéru teprve před několika týdny v Ženevě, si můžou prohlédnout návštěvníci tradičního Bratislavského autosalonu.

Například je tu k vidění nový Peugeot 208, který se již začal vyrábět v nedalekém závodě PSA v Trnavě, Mazda 3 v karosářské verzi sedan, elektrická KIA e-Soul, či Škody Kamiq a Scala.

Mezi zajímavosti patří třeba Volkswagen e-Up!, který má na místě zadních sedaček zabudovaný kávovar. Vznikl přestavbou přímo ve zdejším závodu Volkswagenu na zakázku jedné místní kavárny.

Pozornost opět budil vystavený prototyp létajícího automobil slovenské firmy Aeromobil. Sériová verze by měla být dokončena za dva roky, jak jsme se dozvěděli přímo od zástupců firmy. Momentálně se prý řeší to, jak zajistit, aby tento stroj mohl bez problémů ovládat každý držitel pilotního průkazu a nemusel absolvovat speciální školení.

Vstupné na autosalon pro běžného návštěvníka činí ve středu, čtvrtek v pátek a v neděli 8 eur, v sobotu pak 10 eur. Děti do šesti let mají přístup zdarma, žáci a studenti zaplatí za vstupenku šest eur.

Více zajímavostí najdete v naší komentované fotogalerii.