V jihozápadním Bulharsku, konkrétně ve městě Blagoevgrad, bylo ve staré tovární hale nalezeno 11 nikdy nejetých BMW řady 5 generace E34. Tento automobil je dnes poměrně vyhledávaným kouskem mezi fanoušky youngtimerů, zejména pokud není napadený „žlutou liškou“, což zpravidla bývá.

Podle bulharských automobilových portálů jde ve všech případech o ročníky 1994, tedy již faceliftované verze, vyrobené před ukončením výroby v roce 1995. Většina má pod kapotami základní šestiválcovou motorizaci 520i (150 koní), ale jsou mezi nimi také silnější 525i (192 koní), které jsou mezi fanoušky obzvláště oblíbené. Nalezené vozy byly zakoupeny pro autopůjčovnu, ovšem z neznámého důvodu nikdy nedostaly legální značky.

Fotky ukazují, že všechny vozy jsou poněkud omšelé a také lehce poškrábané či obouchané. To je ovšem nejspíš následek špatného uskladnění, jelikož vozy nemají najeto více, jak 10 km. Interiéry všech vozů jsou nedotčeny, někde zůstaly ještě igelitové ochranné pytle. Že šlo o auta do půjčovny, dokládá také výbava, která je úplně základní. To lze poznat podle záslepky rádií a analogových hodin.

Proslýchá se, že všechna auta půjdou do prodeje za částku přibližně 375 tisíc Kč, ovšem jde pouze o spekulace bulharských automobilových portálů. Jisté je ale to, že v Bulharsku nezůstanou, protože tamější zákony nedovolují registrovat auta plnící staré emisní normy jako nová. Řešením je tedy reimport zpět do Německa, kde se o nové BMW E34 strhne pořádná mela. To nám věřte.