Nebezpečně vypadající „géčko“ starší generace na videu je dílem německého úpravce GAD Motors, který standardní verzi AMG G 63 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 563 koní (415 kW) vyladil na rovných 1000 koní (735 kW).

S tímto výkonem umí matně šedý mamut velmi schopně upalovat po německém Autobahnu, ale to pouze do chvíle, kdy jej předjede zřejmě úplně standardní Mercedes-AMG GT R. Tedy ostré kupé s podobným osmiválcem, avšak naladěným na „pouhých“ 585 koní (430 kW).

Aerodynamicky placatá a mnohem lehčí střela (1555 kg) pak na videu těžké hranaté čtyřkolce s hmotností přes dvě tuny uniká, kde jen může, dokud ji na neomezené dálnici nezbrzdí doprava.   

Už jen pohled na udávanou maximální rychlost však ukazuje, že 1000 koní výkonu prostě není všechno a čirou rychlost vám pokaždé nezajistí. Zatímco upravené G 63 AMG dokáže maximálně upalovat pořád jen kolem 260 km/h, oficiální nejvyšší rychlost AMG GT R je pěkných 341 km/h.

Možná už tak jenom vyvstává otázka, zda není původních 563 koní ve starém „géčku“ zcela dostatečných. Tisíc koní je však tisíc koní a přinejmenším tato nálož výkonu zní velmi dobře na papíře a ještě lépe při poměřování sil v hospodě. A jak se říká, každé zboží má svého kupce.