Onen alarm je poměrně vtipnou záležitostí. V pravidlech legendárního vrchařského závodu Pikes Peak International Hill Climb je totiž dáno, že elektromobily, které na sebe dopředu neupozorňují řvoucími motory, musí po dobu své jízdy vydávat alespoň výstražný zvuk. Tento zvuk v případě Faraday Future FF91 nabírá podobu klasického autoalarmu měnícího svou melodii a je nám naprosto jasné, že pro jezdce, který ho poslouchá celou dobu, musí být nanejvýš otravný.

Zpět ovšem k jízdě samotné. Faraday Future je s elektromobilem FF91 vůbec prvním výrobcem, který se vydal na Pikes Peak se „sériovým“ elektromobilem. Uvozovky proto, že je vůz ještě stále ve stádiu konceptu a nikdo zatím pořádně neví, kdy se začne prodávat. Produkční verze by však neměla být od té aktuální příliš vzdálená.

Tak či tak, elektrický crossover o výkonu 1050 koní s Robinem Shutem za volantem zdolal dvacetikilometrovou trať se 156 zatáčkami v čase 11 minut a 25 sekund. To sice není nijak převratně rychlé, nicméně vezmeme-li v potaz koncepci auta, jedná se o velmi solidní výkon. Jednalo se navíc o zvláštní kategorii Exhibition, kde nejsou časy zase tolik důležité.

FF91 tedy skutečně jezdí a zůstává už jen otázka, jak to bude s jeho budoucími prodeji. Faraday Future, spadající pod čínskou investiční společnost LeEco, totiž zatím nikdy žádné auto neprodal, ale už se stihl potýkat s finančními problémy, výměnou vedení a také s nepříjemností na veletrhu elektroniky CES. Zde byl totiž odhalen koncept, který se při následné prezentaci ukázal jako nepříliš funkční.