Některá auta v crash testech Euro NCAP opravdu pohořela. Dvě si neodnesla žádnou hvězdu, jedno jen půlku hvězdy. Ke každému vozu je k dispozici video z testování, které stojí za zhlédnutí. Zejména když dotčený model máte ve své garáži. Nezapomeňte si prohlédnout také velkou galerii, kde jsou snímky z testů novějších vozů do roku 2009. Předtím už snímky nebyly dostupné v odpovídající kvalitě.

Fiat Panda - 0 hvězd (2018)
Fiat je smutným rekordmanem v počtu nenasbíraných hvězdiček. Letos si jeho Panda neodnesla ani jedinou. Za ochranu dospělých dostala jen 45 procent, dětí 16 procent. Na kolena ji ale srazila nedostatečná výbava asistenčními systémy.

Zdroj: Youtube

Jeep Wrangler - 1 hvězda (2018)
Člověk by si pořídil „ten hranatý Jeep“ i proto, aby se na silnici cítil bezpečně. To je ale omyl v případě nové generace modelu Wrangler, která selhala v letošních crash testech. Odnesla si pouhou jednu hvězdičku. Naštěstí je na tom ve všech měřených případech přece jen lépe než Panda. Ale jen o píď – ochrana dospělých 50 procent.

Zdroj: Youtube

Fiat Punto - 0 hvězd (2017)
Panda nebyl jediný případ propadáku v Euro NCAP. V roce 2017 si žádnou hvězdičku neodnesl také zastaralý model Punto, který Fiat tvrdošijně prodává už roky. Důvodem byly opět asistenční systémy. Punto nemá vůbec nic a tak dostalo i nula procent.

Zdroj: Youtube

Ford Mustang - 2 hvězdy (2017)
U Mustangu záleží hlavně na zvuku lahůdkového osmiválce a jízdních vlastnostech. Ford moc nehleděl na elektroniku a tak jeho legendární sporťák v Evropě pohořel. Dostal jen 16 procent a odnesl si dvě hvězdy. Nutno podotknout, že ještě tentýž rok se hrdý vůz dostavil k opravě. Výsledek? Tři hvězdy.

Zdroj: Youtube

Lancia Ypsilon - 2 hvězdy (2015)
Luxusní mini auto do města se už prodává jen na domácím, tedy italském trhu. Dvě hvězdy si odneslo za špatnou ochranu dospělých a slabou výbavu elektronikou. Děti jsou ale prý v pořádku – 79 procent.

Zdroj: Youtube

Renault Trafic - 2 hvězdy (2012)
Málokdy vidíme ve velkých crash testech i dodávku. Trafic v „lidské“ úpravě podstoupil zkoušku poprvé v roce 2012. Výsledek? Dvě hvězdy. Vůz se pak vrátil v novém vydání na opravu v roce 2015 a odnesl si o jednu hvězdičku navíc.

Zdroj: Youtube