Polestar oficiálně představil svůj první model před více než rokem. Nyní dokončuje poslední testy předprodukčních kusů. Polestar této fázi říká „Driver Experience“. V praxi to znamená, že testovací jezdci a inženýři spolupracují a ladí poslední detaily. Tentokrát se jednalo o naladění řízení a software, který řídí vektorování točivého momentu.

Testování sice probíhá na uzavřeném okruhu, ovšem některé silnice vypadají jako veřejné. Vlastnosti připravovaného modelu sportovní odnože značky Volvo prověřily také zatáčky, klopené v úhlu 45°, přičemž povrch byl promáčený deštěm. Ovšem podle záběru se zdá, že Polestar 1 s takovým povrchem nebude mít nejmenší problémy. A to ani v rychlosti 200 km/h.

Výroba prvních kusů by měla začít už počátkem příštího roku ve výrobním závodě v čínském Chengdu, který je také ve fázi dokončování, ovšem tyto vozy budou i nadále sloužit pro účely testování. Tentokrát však půjde o finální etapu.  

Hybridní kupé Polestar 1 by mělo dosahovat výkonu 600 koní a točivého momentu 1000 Nm, což jsou parametry vskutku dechebroucí. To samé lze říct i o ceně, která je vyšší, než v případě BMW i8 či Hondy NSX. Polestar si svůj první model cení na 155 tisíc eur.