Zcela nová generace Porsche 911 je už na cestě, do jejího představení zbývá jen několik málo týdnů. Ale ještě než se generace 992 objeví na scéně, konkrétně by se tak mělo stát na autosalonu v Los Angeles, Porsche natočilo pětiminutové video, ve kterém vysvětluje rozdíly mezi jednotlivými variantami Porsche 911. Virtuální kniha velmi snadným a přehledným způsobem ukazuje rozdíly mezi základními a vrcholnými verzemi.

Tohle promo video se zaměřuje na čistě silniční verze a nezohledňuje závodní deriváty 911, což by rozhodně také nabylo na škodu, protože především v oblasti závodních 911 se jeden snadno ztrácí.

Přestože Porsche 911 v podstatě zosobňuje značku Porsche, prodeje nasvědčují tomu, že i u této automobilky vládnou SUV. Macan (téměř 70 tisíc kusů) i Cayenne (necelých 50 tisíc kusů) s přehledem ikonickou 911 překonávají. To však neznamená, že by se zákazníci 911 stranili, ve srovnání s minulým rokem se prodeje zvýšily o 19 %. To je skvělý výsledek vzhledem k faktu, že stávající generace 991 dosluhuje.

Podívejte se na velmi přehledně natočené video.