Nadaným tvůrcem Tankensteinu je kanadský mechanik Shawn Cormier, který svůj výtvor samozřejmě nazval podle Frankensteinova monstra. Podobně totiž využil u stavby všelijakých dílů, povětšinou ze šrotiště, a svou myšlenku jednoduše řečeno „svařil“ dohromady.

Cormier se přitom stavbou prapodivných terénních vozidel zabývá už nějakou tu dobu, a to čistě pro svou zábavu. Například vlastní šílenou „monster“ tříkolku. Když tedy narazil na vrak starého tanku, respektive pásového transportéru z druhé světové války, a prostřílený odtahový vůz Mercury z roku 1947, v hlavě se mu objevil nápad obě vozidla spojit.

Výsledkem je nyní pásový pick-up, který si ponechal ovládací prvky starého transportéru, ale pod kapotou se nachází původní osmiválec z Mercury o výkonu asi 175 koní (128 kW). Cormier už přitom testoval maximální rychlost svého výtvoru a dokázal se rozjet až na 80 km/h. Na hromadu zrezivělých dílů svařených dohromady docela působivé.

Za nákup obou dárcovských vozidel, materiálu a výrobu dalších dílů pak vynálezce utratil v přepočtu asi 42 tisíc korun. Paradoxem nakonec je, že se Cormierovi ozvala již řada zájemců, která by od něj Tankenstein ráda zakoupila.  

Kanaďan však každou z nabídek odmítl a svůj unikátní výtvor nemá v plánu prodat. Jak sám říká, nejspíše jde o jediné takové vozidlo na světě a jízdu v něm si chce i nadále užívat. Cormier se navíc za „volantem“ Tankensteinu obléká do dobové uniformy vojáků druhé světové války a sebou dokonce vozí samopal Thompson. Ten je však pouze na kuličky.