Krátký film (bohužel zatím jen v angličtině a s anglickými titulky) se odehrává v mladoboleslavském muzeu a trochu se inspiroval hollywoodskou komedií Noc v muzeu. Původ loga škodovky je totiž vysvětlen oživlými postavičkami Václava Laurina a Václava Klementa, kteří jak víme, původně začínali v roce 1895 výrobou bicyklů a později motorek.

Uvidíte tedy nejen, jak se značka přetransformovala ze dvou kol na čtyři, ale také, jak se vyvíjelo logo podniku, který se v roce 1925 stal součástí plzeňského strojírenského koncernu Škoda. Oba představitelé značky pak v muzeu prohánějí zmenšené modely vozů napříč historií až do současnosti.

Lamborghini Gallardo Spyder vybavené přípojným vozíkem.
Jak na dovolenou v Lamborghini bez střechy? Co třeba se zapřaženým vozíkem?

Mezitím se pochopitelně dozvídáme, že logo Škody je opravdu inspirováno symbolikou indiánů a jejich šípy a čelenkou. Video už však bohužel nezmiňuje, že s tímto nápadem podle všeho tehdy přišel obchodní ředitel Tomas Maglic, když cestoval po Americe.

Podle nepotvrzených informací si také potom přivezl amerického Indiána do Čech jako "pomocníka" do své domácnosti. Ať už je však na této informaci jakákoliv pravda, každopádně logo škodovky je tedy opravdu jen stylizovaným vyobrazením původního amerického obyvatelstva.

Neoficiální ilustrace nové limuzíny značky Volha.
V Rusku sní o návratu Volhy. Takhle si představují její novou limuzínu

Video tak chytře popírá domněnky, že jde o traverzu s křídlem, která by odkazovala na strojírenské začátky Škody a stavbu mostů.

Řádění Laurina a Klementa v muzeu nakonec zatrhne noční hlídač, přičemž nám je ještě sděleno, že nejjednodušeji lze logo Škody popisovat jako „okřídlený šíp“. Tak jak už to známe.

Zdroj: Youtube