Spekulace ohledně spojení těchto dvou gigantů se v hojné míře objevují už od začátku tohoto měsíce, přičemž nejčastěji se skloňovala možnost spolupráce na vývoji a výrobě elektromobilů. Herberte Diess, generální ředitel Volkswagenu, potvrdil, že obě automobilky se skutečně dohodly, nicméně hlavní oblastí, ve které budou spolupracovat, budou užitkové vozy. Zároveň připustil, že osobně vidí daleko větší prostor pro spolupráci, ovšem o alianci Volkswagen a Ford v oblast elektromobility to nejspíše nebude.

Zároveň odmítl větší spojení, o kterém se v posledních měsících v mediích také mluvilo. „Takováto forma spolupráce nikdy nebyla na programu“, uvedl Diess.

Diess rovněž zmínil značné navýšení investic do vývoje a výroby elektromobilů, vývoje autonomního řízení a konektivity v příštích pěti letech. Volkswagen Group zvýší původně plánovanou investici 34 miliard eur na 44 miliard. Z této částky spolkne téměř tři čtvrtiny rozvoje elektrické mobility, která je pro Volkswagen Group momentálně absolutní prioritou. Patří sem však také vývoj infrastruktury pro stávající a budoucí majitele elektromobilů.

Skvělou zprávou je, že Volkswagen vidí spalovací motory jako důležitý typ pohonu a i nadále bude pracovat na nových vznětových motorech, ovšem s výrazně nižší emisní stopou a tím pádem i spotřebou.