S tímto plánem přitom přímo souvisí významná akvizice. Dceřiná finanční skupina VW, Volkswagen Financial Services, totiž převezme kanadskou firmu se sídlem ve Vancouveru PayByPhone. Cena transakce nebyla oznámena.

PayByPhone je předním poskytovatelem bezhotovostního placení parkovného. "Parkování a jeho výběr jsou zdlouhavé a v mnohých evropských a světových městech i kuriózní," uvedl Christian Dahlheim z Volkswagen Financial Services. PayByPhone v tomto roce zaznamenala celosvětově 60 milionů transakcí v celkové výši 240 milionů eur (6,5 miliardy Kč).

Dalším cílem Volkswagenu je více se soustředit na oblast informačních technologií a digitalizace. Plánuje proto v příštích třech letech zaměstnat více než tisíc nových IT specialistů. Noví IT zaměstnanci VW budou mít za úkol posílit know-how firmy v oblasti umělé inteligence, velkých dat a virtuální reality. Asi 500 jich bude pracovat přímo v centrále ve Wolfsburgu.

Volkswagen i celé automobilové odvětví se nacházejí v období velkých změn. Těžištěm se stává důraz na alternativní pohony jako elektromotor a digitalizace vozů, budoucností dopravy má být také autonomní řízení.

Volkswagen před nedávnem oznámil vytvoření dceřiné značky Moia, která se má stát předním světovým poskytovatelem moderních způsobů přepravy a záhy dosáhnout miliardového obratu.