Spolupráce obou společností přichází jen krátce poté, co byl na začátku února ve Švédsku schválen zákon nařizující zákaz používání mobilních zařízení během řízení motorového vozidla. Tím se samozřejmě nemyslí pouze telefonování, ale třeba psaní zpráv či surfování na internetu.

Jen za únor 2018 přitom ve Švédsku došlo k 153 případům těžkých nehod, které byly zaviněny rozptýlenými řidiči, používajícími svůj telefon při řízení.

Limitovanou sérii 153 kusů krytů pro iPhone 8 tak nyní začal Volkswagen nabízet právě jako tiché připomenutí na tento nebezpečný nešvar. Kryty jsou ručně vyráběny z plechových dílů nabouraných aut, jejichž řidiči se díky své nepozornosti a používání telefonu za volantem dostali do nesnází.

Každý kryt je proto originálem a navíc nese vlastní řadové číslo. Zájemci navíc zakoupením tohoto doplňku přispějí peníze organizaci Trafikskadefonden, která zajišťuje finanční i zdravotní pomoc obětem dopravních nehod. Unikátní kryt vyjde na 599 švédských korun, teda v přepočtu asi 1440 českých korun.