Volkswagen chce dále posilovat své aktivity v Číně. Na automobilový trh této země vstoupil již v roce 1985. Tehdy se tu prodalo za celý rok 5100 aut a Volkswagen zvládl "udat" dvě tisícovky kusů. Dnes je přitom Čína absolutně největším trhem s automobily na světě.

Než se Volkswagenu podařilo prodat prvních sto tisíc aut, uplynulo od zmiňovaného roku 1985 sedm let. Pak již události nabraly rychlejší spád. V roce 1997 "padl" první milion, v roce 2006 se v Číně oslavovalo předání Volkswagenu s pořadovým číslem 5 000 000.

Hranice deset milionů byla překonána v roce 2011. Za další čtyři roky se počet v zemi prodaných Volkswagenů zdvojnásobil a jen tři další trvalo dosažení mety 30 000 000. Tím jubilejním automobilem se před pár dny stal model Touareg.

Volkswagen přitom neustále navyšuje počet modelů, které jeho dealeři zákazníkům nabízejí. Letos se portfolio obohatilo o devět novinek, příští rok se plánuje dalších pět, z toho tři spadají do kategorie SUV.

V roce 2019 odstartuje Volkswagen také v Číně svoji elektromobilovou ofenzívu. Stephan Wöllenstein, vedoucí značky Volkswagen v Číně uvedl: "S našimi společnými podniky zvýšíme naše úsilí v rámci elektromobilové ofenzívy v podobě tří lokálně vyráběných elektrických verzí známých modelů Volkswagen. Kromě toho zařadíme do nabídky také jeden externě nabíjitelný hybridní model z lokální výroby a dovážený model Volkswagen Touareg Plug-in hybrid.

Volkswagen je nejúspěšnější evropskou automobilkou v této zemi. Například letos je zatím nejprodávanějším modelem na čínském trhu Volkswagen Lavida (sedan nižší střední třídy), na sedmém se nachází větší sedan Sagitar, na osmém Jetta a na desátém SUV Tiguan.