Zimní auto pro každého znamená něco jiného. Pro někoho jde o výkonnou zadokolku, která na sněhu umí na řidičovo tváři vykouzlit úsměv od ucha k uchu. Pro většinu řidičů však jde o robustní automobil s pohonem všech kol, který statečně odolá všem nástrahám, jaké Paní zima přináší.

My jsme se v našem článku zaměřili právě na tento typ řidičů a vybrali pro ně potenciální kandidáty na zimní auto. Naše kritéria byla poměrně jednoduchá - rozpočet do 100 tisíc korun, což je částka, za kterou se už dá pořídit nejedno zajímavé auto, pohon všech kol, vyhřívaná sedadla, dělená opěradla zadních sedadel a objemný zavazadlový prostor.

Velké zastoupení v našem výběru získala auta z koncernu Volkswagen, ovšem početné zastoupení mají také japonské vozy, která sice trpí na korozi, ale tento faktor jsme nezohledňovali. Nám šlo o co největší robustnost a odolnost.

Všechny vybrané vozy jsou v nabídce portálu TipCars.com, kde se o nich v sekci poradna dozvíte mnoho užitečných informací, a kde můžete také zanechat váš osobní dotaz. V krátké době se k němu vyjádří odbornici, kteří konkrétní ojeté vozy znají jako vlastní boty.

A jaké vozy jsme vybrali? To se dozvíte v naší komentované galerii.