Řeči o propracované krádeži celkem šesti nových Jeepů Grand Cherokee Trackhawk z výrobní linky Jefferson North v Detroitu se objevily už před pár dny. Až nyní ovšem mluvčí z koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), pod který spadá i americký Jeep, tyto informace o loupeži doopravdy potvrdil.

Odcizení vozů proběhlo 17. listopadu, kdy zaměstnanci linky zjistili, že mezi dokončenými Jeepy Grand Cherokee ze série výkonných verzí Trackhawk chybí hned několik aut.

FCA tak nyní potvrdilo, že spolupracuje s detroitskou policií na vyšetřování krádeže vozů. Díky tomu se již podařilo jedno ukradené vozidlo najít a vrátit. Zbylých pět Jeepů ale policie stále hledá. U výrobní linky pak bylo navýšeno zabezpečení k prevenci dalších incidentů.

Koncern FCA bohužel podrobnější informace o loupeži nezveřejnil, tudíž není veřejnosti známo, jakým způsobem byli lupiči schopni odcizit hned šestici vozů a zda se třeba nejednalo o zaměstnance linky.

Zatím není jasné, jestli se nejde o prapodivnou shodu náhod, nicméně na americkém inzertním portálů Craigslist se nedávno objevil inzerát nabízející šest nových motorů, kterými je mimo jiné vybaven právě Trackhawk. Telefonní číslo na prodejce by navíc mělo podle všeho pocházet ze zákaznické linky Chrysleru.

Jen pro připomenutí, Jeep Grand Cherokee Trackhawk je nejvýkonnější verzí tohoto modelu a nejrychlejším SUV na světě. Pod kapotu dostal 6,2litrový kompresorem přeplňovaný osmiválec, který najdete také uvnitř modelů Challenger a Charger SRT Hellcat. Zajištěn je tak výkon 717 koní a točivý moment 881 Nm, čímž je v kombinaci s pohonem všech kol možná akcelerace z nuly na 100 km/h za pouhé 3,5 sekundy.

Ve třídě SUV tak nemá Trackhawk konkurenci. Maximální rychlost činí 290 km/h.