Že je monopost formule 1 extrémně rychlá záležitost, je věc jasnější než sluneční svit ve dvě odpoledne. Rychlosti přes 300 km/h jsou naprosto běžné. Ale napadlo vás někdy, kolik taková formule, respektive její motor, může mít maximálku? Závodní tým Cook Motor Racing Team postavil aerodynamický závodní stroj, dovnitř namontoval vidlicový desetiválec Judd a toto tajemství jednou provždy vyřešil.

CMR Streamliner dosáhl rychlosti 512 km/h, což je více jak 150 km/h více, než dosahuje monopost F1 na italském okruhu Monza, který platí za nejrychlejší okruh šampionátu. V době, kdy se tento motor Judd montoval do závodních vozů formule 1, byla maximální rychlost v Monze 372 km/h.

V tomto kontextu je 512 km/h naprosto skvělým výsledkem, který mohl být klidně ještě o něco lepší, ale další pokusy zastavilo špatné počasí, které na akci World Finals 2018 panovalo.

Reg Cook, pilot a majitel týmu, je tak oficiálně nejrychlejším Novozélanďanem a stejně jako Burt Munro a Bruce McLaren se nesmazatelným písmem zapsal do historie motorsportu.