Automobilovým světem se už nějakou dobu šíří informace, že Christian von Koenigsegg plánuje výrobu levnějšího supersportovního auta. Majitel švédského malosériového výrobce potvrdil, že premiéra tohoto vozu je naplánovaná na příští rok na ženevský autosalon. Novinka by neměla být tolik na okruhy zaměřená.

Podrobnější specifikace si Christian von Koenigsegg zatím nechává pro sebe, ovšem uvedl, že půjde o 8válcový model s atmosféricky plněným sáním s bezvačkovou technologií Freevalve a elektromotorem. Unikátní technologie, na které už nějakou dobu Koenigsegg společně s čínskými partnery pracuje, umožňuje dosahovat vyššího výkonu s nižší spotřebou paliva.

Levnější model se bude vyrábět společně s ostatními vozy Koenigsegg ve stejném závodě v Ängelholmu a v plánu je roční produkce několik stovek kusů. Ve srovnání s dalšími velkými hráči v této kategorii jde o malosériovou produkci, ovšem pro Koenigsegg jde o významný posun. Von Koenigsegg odhaduje, že finální cenovka se bude pohybovat někde mezi 600 a 800 tisíci eur.

Motor s bezvačkovou technologií FreevalveZdroj: Koenigsegg

Kromě nového modelu Koenigsegg plánuje založení nové společnosti, která se bude zaměřovat na technologickou pomoc ostatním firmám při vývoji nových platforem, elektrických systémů a dokonce karbonových kol. Díky tomu by se mohly unikátní technologie Koenigseggu dostat také do masově vyráběných automobilů. Získané peníze značce pomohou v dalším vývoji ultimativních supersportovních automobilů.