Znáte nejlepší automobilové youtubery? Za videa si kupují vlastní supersporty

Někteří začali jen náhodou, jiní si nejdříve vydělali a až poté natočili svou vlastní sbírku aut. Všichni ale baví miliony fanoušků.

12.1.2019 Jan Markovič
Nejsledovanější britský automobilový youtuber Shmee150 se chlubí slušnou sbírkou vlastních aut.
Nejsledovanější britský automobilový youtuber Shmee150 se chlubí slušnou sbírkou vlastních aut.
Zdroj: Shmee150

Začněme nejdříve britskými youtubery, kteří mají mezi fanoušky aut dlouhou tradici. Lze je rozdělit na dva tábory – jedni startovali jako naprostí amatéři, druzí jsou zkušení motorističtí novináři.

Shmee150 (1 550 000 odběratelů) - 3560 videí.
Tim Burton je s přehledem nejsledovanějším automobilovým youtuberem ve Velké Británii. Začínal v roce 2010, kdy se mu podařilo na jedné z akcí pořádané štábem Top Gearu natočit zajímavá auta. Video vydal na svém kanálu a zajistil si první příliv fanoušků. Od té doby točí až pět videí týdně. Za vydělané peníze si pak kupuje vlastní supersporty, o kterých opět točí nespočet videí. Je zdaleka nejaktivnějším ze všech automobilových youtuberů.

Seen Through Glass (401 690 odběratelů) - 659 videí
Název kanálu Sama Faneho může být trochu matoucí. Když v roce 2014 začínal, chtěl natočit jen video z vlastního pohledu za volantem. Za první vydělané peníze začal okamžitě nakupovat sportovní vozy. Garáží mu prošlo několik Porsche, jeden Jaguar, McLaren nebo Ferrari. O nich samozřejmě opět natočil řadu videí. Věnuje se také oficiálním prezentacím automobilek, protože ho už řada z nich bere jako novináře.

Harry's Garage (215 036 odběratelů) - 136 videí
Harry Metcalfe na to šel obráceně. Zakladatel a první šéfredaktor motoristického magazínu Evo je vášnivým sběratelem aut. Díky svému rodinnému bohatství si může dovolit naplnit garáž zajímavými modely. O nich pak natáčí. Zajímavé jsou jeho výlety, například s Ferrari Testarossa do Maroka. V poslední době se věnuje také zemědělství, proto natáčí i podrobná videa o svém kombajnu a traktoru značky Case IH. Vlastní ale i JCB.

Chris Harris on Cars (415 315 odběratelů) - 75 videí
Chris Harris je dnes asi nejznámějším britským motoristickým novinářem. Začínal v Evu a Autocaru. Na kanál YouTube točí své vlastní testy aut, ve kterých nejde daleko pro kritiku. I to mu pomohlo, aby se po odchodu Jeremy Clarksona dostal do pořadu Top Gear. Aktuálně se věnuje více práci pro televizi a tak na jeho kanál přibývají videa spíše sporadicky. I tak stojí za shlédnutí.

Podívejte se do další kapitoly na americké youtubery!

PŘEDCHOZÍ
1/3
DALŠÍ
12.1.2019 Jan Markovič
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×