Alpina si tedy očividně myslí, že naftové motory ještě nejsou mrtvé a ukazuje tak upravenou verzi naftového BMW X3, která vytváří z normálního SUV pořádnou lokomotivu.

Nová Alpina XD3 využívá třílitrový naftový šestiválec, který je osazen celkem čtyřmi turbodmychadly k dosažení konečného výkonu 388 koní (290 kW) a 770 Nm točivého momentu. Pochopitelně je využíván pohon všech kol, takže sprint z nuly na 100 km/h je otázkou 4,6 vteřiny. Maximální rychlost čítá 265 km/h.

První náhled na kabriolet T-Roc.
Malé SUV Volkswagen T-Roc dostane i verzi se stahovací střechou

Alpina tak i naftovým motorem poráží vrcholnou verzi X3 M40i od BMW s třílitrovým benzinovým šestiválcem, výkonem 360 koní (265 kW) a 500 Nm točivého momentu. Ta zrychlí na stovku za 4,8 s a maximální rychlost má limitovanou na 250 km/h.

XD3 dále obdržela nově nastavený sportovní podvozek včetně adaptivních tlumičů a také nový samosvorný diferenciál na zadní nápravě.

Tesla Model 3.
Tesla prý vědomě prodávala poškozená auta jako „nová“. Žalobu už řeší soud

Zvenku i zevnitř pak jde o tradiční Alpinu s možností ikonické modré metalízy, standardně velkými paprskovými koly o velikosti až 22 palců a lehkým bodykitem s novými nástavci nárazníků a prahů. Uvnitř dále Alpina nabízí nové polstrování kůží, alcantarou a obložení dřevem.

O ceně zatím nepadlo ani slovo a na první kusy si budou muset zájemci počkat až do začátku příštího roku, kdy má Alpina teprve dokončit výrobu prvních zákaznických kusů.