Moderní provedení Alpine A110 je v současně době považováno za jeden za nejlepších sportovních automobilů vůbec. Časopis Top Gear ho dokonce vyhlásil jako Sportovní automobil roku 2018. To znamená, že výkon mu nejspíš nechybí.

I přesto se ve francouzském tisku objevily informace, že letos na podzim se ve Frankfurtu představí silnější verze s výkonem okolo 300 koní a točivým momentem 400 Nm. Protože nic nebylo oficiálně potvrzeno, je nutno tuto informaci brát s rezervou. Ovšem vzhledem k tomu, že výkon nejnovějšího Megane RS Trophy je právě 300 koní a 400 Nm, je dost možné, že se přeplňovaná 1,8 dostane také do novodobé Alpine A110. V případě Megane můžete mít jak manuální 6kvalt, tak i samočinnou převodovku se stejným počtem rychlostních stupňů.

Výkonnější verze by mohla být o 50 koní výkonnější a 80 Nm silnější, což by podle odhadů francouzských medií mohlo vyústit ve sprint z 0-100 km/h okolo 4 sekund, což je o 0,5 sekundy rychlejší, než standardní A110 a 1,2 sekundy ve srovnáníí s Megane RS Trophy.

Od počátku výroby A110 se také spekuluje o otevřené verzi, kterou Francouzi oficiálně nepotvrdili, ale ani nedementovali. Francouzský tisk s ní přesto spíše počítá a její představení vidí někdy okolo roku 2020.